RSS
czwartek, 02 maja 2013

Co poprawi nasz stan zdrowia lepiej niż rehabilitacja w czasie pobytu w sanatorium? Zabiegi fizykoterapii czy hydroterapii, a do tego masaż leczniczy usprawnią nasz układ ruchowy i zapewnią lepszą sprawność fizyczną. Wysoki poziom takich zabiegów oferują nam sanatoria w uzdrowisku Ciechocinek.

To niewielkie miasteczko odwiedzają liczni kuracjusze przez cały rok. Nic dziwnego, skoro to właśnie tam są dobrze wyposażone gabinety zabiegowe ze świetnie wyszkolona kadrą gotową nieść nam pomoc przy dolegliwościach.

Tężnie w Ciechocinku

Po zabiegach wykorzystujemy czas na spacery po parkach oraz inhalacje wokół tężni solankowych. Tężnie to unikat na skale świata. Sącząca się po nich solanka uwalnia do powietrza tak korzystne dla naszego zdrowia aerozole. Pod Ciechocinkiem zalega warstwa solanek, która pompowana jest na powierzchnie i wykorzystywana do celów leczniczych oraz produkcji soli.

Do Ciechocinka przyjeżdżają również turyści, którzy chcą poczuć osławiony klimat kurortu. Jest co zobaczyć, a o noclegi też nie jest trudno. Zapraszamy do Ciechocinka!

poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Turcja to państwo zajmujące olbrzymi obszar. Nic więc dziwnego, że możemy tu spotkać tak wiele różnych kultur i miejsc zupełnie odmiennych i jakby nie pasujących do siebie. Jednym z takich miejsc jest antyczne miasto Side.

Na wybrzeżu Side znajdują się ruiny świątyń Apolla i Ateny. Zrekonstruowany dziś fragment kolumnady, wspaniale komponuje się na tle błękitnego morza. Obecnie też trwają intensywne prace konserwatorskie przy olbrzymim rzymskim amfiteatrze oraz przy innych pozostałościach po dawnych cywilizacjach.Side

Również oferta wycieczek po okolicach Side jest bardzo bogata. Urok i niepowtarzalny klimat tego zakątka Turcji sprawił, że pisze się o nim we wszystkich przewodnikach po Turcji. W mieście Side i jego okolicach znajduje się duża baza hotelowa. Noclegi o różnych standardach zachęcają do odpoczynku właśnie w tym regionie Turcji. Wakacje spędzone w tym regionie świata na długo zapadną w naszej pamięci.

10:35, 3kola
Link
wtorek, 05 marca 2013
Zastanawiacie się gdzie w Polsce można spędzić romantyczny weekend z ukochaną osobą? Gdzie mile spędzimy czas spacerując urokliwymi uliczkami starego miasta i zjemy pyszną kolację, a do domu wrócimy pełni pozytywnych wrażeń? Pewnie takich miejsc w Polsce jest wiele. Jednak dziś poświecimy czas w mieście idealnym. To miasto to Toruń.