Blog > Komentarze do wpisu

Ciechocinek – uzdrowisko z solanką

Co poprawi nasz stan zdrowia lepiej niż rehabilitacja w czasie pobytu w sanatorium? Zabiegi fizykoterapii czy hydroterapii, a do tego masaż leczniczy usprawnią nasz układ ruchowy i zapewnią lepszą sprawność fizyczną. Wysoki poziom takich zabiegów oferują nam sanatoria w uzdrowisku Ciechocinek.

To niewielkie miasteczko odwiedzają liczni kuracjusze przez cały rok. Nic dziwnego, skoro to właśnie tam są dobrze wyposażone gabinety zabiegowe ze świetnie wyszkolona kadrą gotową nieść nam pomoc przy dolegliwościach.

Tężnie w Ciechocinku

Po zabiegach wykorzystujemy czas na spacery po parkach oraz inhalacje wokół tężni solankowych. Tężnie to unikat na skale świata. Sącząca się po nich solanka uwalnia do powietrza tak korzystne dla naszego zdrowia aerozole. Pod Ciechocinkiem zalega warstwa solanek, która pompowana jest na powierzchnie i wykorzystywana do celów leczniczych oraz produkcji soli.

Do Ciechocinka przyjeżdżają również turyści, którzy chcą poczuć osławiony klimat kurortu. Jest co zobaczyć, a o noclegi też nie jest trudno. Zapraszamy do Ciechocinka!

czwartek, 02 maja 2013, 3kola

Polecane wpisy