Blog > Komentarze do wpisu

Toruń - miasto na romantyczny weekend

Zastanawiacie się gdzie w Polsce można spędzić romantyczny weekend z ukochaną osobą? Gdzie mile spędzimy czas spacerując urokliwymi uliczkami starego miasta i zjemy pyszną kolację, a do domu wrócimy pełni pozytywnych wrażeń? Pewnie takich miejsc w Polsce jest wiele. Jednak dziś poświecimy czas w mieście idealnym. To miasto to Toruń.

Zamek Krzyżacki w Toruniu

Na romantyczny weekend wybierzmy się do średniowiecznego Torunia. Toruń to gwarancja świetnie spędzonego czasu pełnego niecodziennych atrakcji.

Miasto jest doskonale zlokalizowane na mapie polski (województwo kujawsko-pomorskie), w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1. To sprawia, że do Torunia dojedziemy w rozsądnym czasie.  Odległość z Warszawy to 200 km, z Gdańska 160 km a z Poznania 143 km. Osoby młode bez samochodu do Torunia bez problemu dojadą koleją, Polskim Busem oraz autokarem.

W zależności od zasobności naszego portfela, w Toruniu na turystów czekają świetnie zlokalizowane i wyposażone hotele o różnych standardach, schroniska młodzieżowe, hostele oraz tanie noclegi. Bez problemu można znaleźć też noclegi dla większych grup zorganizowanych np. w zabytkowych fortach.

Atrakcją na skale świata jest toruńskie stare miasto, które w 1997 roku zostało wpisane listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. To tam znajdują się najznakomitsze zabytki Torunia. W śród nich oczywiście Staromiejski Ratusz, Katedra św. Janów, mury obronne, spichlerze, ruiny Zamku Krzyżackiego (fot. na zdjęciu), oraz wiele innych. Zaopatrzeni w przewodnik po Toruniu, bez problemu trafimy na te wszystkie architektoniczne perełki Torunia.

Widok który zapiera dech w piersiach, to nocna panorama Starego Miasta. Podświetlone zabytki najlepiej oglądać z drugiej strony Wisły z tarasu widokowego.

Pamiętajmy, że przysmakiem Torunia jest piernik.  To korzenne ciastko najlepiej smakuje właśnie podczas wędrówek po uroczych uliczkach starego miasta.

Najznakomitszym mieszkańcem Torunia jest Mikołaj Kopernik. Astronem urodzony w Toruniu ma swój pomnik ustawiony w samym sercu Torunia obok Ratusza na rynku Staromiejskim. Zwiedzić możemy również kamienice, w której na świat przyszedł mały Mikołaj. Dzięki wizycie w planetarium łatwiej sięgniemy gwiazd.

Toruń dzięki swym atrakcjom, tanim noclegom oraz znakomitym jedzeniu serwowanemu w przeróżnych restauracjach, stanowi świetne miejsce na romantyczny weekend we dwoje.

wtorek, 05 marca 2013, 3kola

Polecane wpisy